19 kolejka Premier League – analiza dfs

Rywalizacja w Premier League nabiera tempa. Nie ma czasu na wytchnienie i po jednym dniu przerwy zaczynamy 19 kolejkę, a wraz z nią kolejne zmagania w turniejach Daily Fantasy Sports. Co nas czeka w tej kolejce? Analizując terminarz możemy dopatrzeć się w tej serii spotkań wszystkiego. Hitowe spotkanie na szczycie, łatwe mecze potentatów i wyrównane pojedynki drużyn dołu tabeli. Wspólnie zastanowimy się na kogo postawić tym razem w turniejach DFS
Bramkarz:
Żelazna obrona Chelsea i na papierze łatwy mecz. W tym sezonie można stawiać na nich w ciemno i teraz nie będzie inaczej. Stoke nie strzela dużo bramek i jest w wyraźnym kryzysie. Najbliższe 3 kolejki to prawdziwy spacer dla Kanonierów. Zaczną go od meczu u siebie z Crystal. Czyste konto jest tutaj mocno prawdopodobne. Również mecz Czerwonych Diabłów z Midelsborough w obecnej formie United nie wydaje się niczym trudnym. Te 3 opcje w obronie to zawodnicy premium i nie są tani. Ciekawą opcją będzie goalkepper Southampton Foster, który zagra u siebie z WBA. Oszczędności i dużo obronionych strzałów możemy poszukać w hitowych starciach dołu tabeli. Burlney vs Sunderland oraz Swansea vs Bournemouth
Obrońcy:
Patrick Van Anhoolt to prawdziwy król poprzedniego sezonu i napewno mamy z nim dobre wspomnienia. Przypomnia o sobie ostatnio w świetnym stylu i w spotkaniu z beniaminkiem do czystego konta może dorzucić bramkę. W takich kolejkach wybór defensorów Chelsea, Arsenalu czy Manchesteru United wydaje się czymś normalnym. Tych zawodników powinniśmy mieć jak najwięcej, jeśli oczywiście pozwoli nam na to budżet. Warto odnotować wysoką formę strzelecką Van Dijka, który jest objawieniem tego sezonu. Jednak czy da radę powtórzyć to w kolejnym meczu z rzędu. Kolejna opcja to Daniels, który jest etatowym wykonawcą rzutów karnych w drużynie Wisienek i przy okazji gra stosunkowo łatwe spotkanie. Taki defensor to skarb w grach daily fantasy sports.
Pomocnicy
Sanchez to nie tylko kandydat do naszej jedenastki ale kandydat na zawodnika kolejki. Myślę, że nie muszę nawet udowadniać dlaczego. Podobnie ma się sytuacja z Edenem Hazardem. Henrik Mkhitaryan przypomniał o sobie w wspaniałym stylu. Ten chłopak ma ogromne umiejętności i jeśli dostanie prawdziwą szansę będzie rządził i dzielił na angielskich boiskach. Pamiętajmy o nieobecności Pedro który po kapitalnym występie w ostatniej kolejce zagościłby w wielu składach. Przypomniał o sobie także Delle Alli który powoli wraca do dyspozycji z poprzedniego sezonu. Pamiętajmy jednak że świetny występ w poprzedniej kolejce nie wróży kolejnych punktów za tydzień, a czasami jest wręcz przeciwnie. Nieco bardziej budżetowe opcje na tą kolejkę to Jay Rodriguez, Amartey czy Khazri.
Napastnicy
Wybór w tej kolejce jest bardzo ciężki. Każda opcja ma w sobie zalety. Ibra w świetnej dyspozycji który potrafi strzelać seriami, powracający po absencji Costa. A także wracający po kontuzjach i wracający do formy Giroud i Sturridge. Typem na tą kolejkę może być Lukaku, Everton musi ustabilizować swoją formę i zacząć piąć się w ligowej tabeli. No i przeciwnik, powiedzmy sobie szczerze, Hull to najgorsza drużyna tego sezonu. Defoe będzie częstym wyborem bo to jedyna pewna opcja z niższej półki cenowej na tą kolejkę. Mimo wieku Anglik nie zawodzi i to na nim spoczywa ciężar zdobywania bramek. Inne tanie opcje to Long, Anichebe, Carrol oraz Llorente.
Kapitan
Jeśłi wasza platroma DFS pozwala na wybór kapitana w tej kolejce warto zastanowić się między Sanchezem a Zlatanem. Każda inna opcja mając tych graczy w składzie będzie niepotrzebnym szukaniem problemów. Skłaniałbym się bardziej ku Chillijczykowi bo ekipa Midelsborough słynie z solidnej obrony i nawet sam Zlatan może mieć z nią problemy.

Dodaj komentarz