23 kolejka premier league – analiza dfs

Kolejka w środku tygodnia na pewno zaburzy nasz rytm przygotowań i analiz przed kolejnymi zmaganiami w Daily Fantasy Sports. Premier League wraca po dłuższej przerwie i na pewno okres oczekiwania zmotywuje nas to do osiągnięcia wysokiego wyniku w turniejach DFS. To już kolejka numer 23, trzeba przyznać, że ten sezon upływa wyjątkowo szybko. Przejdźmy do analizy terminarza i możliwych rozwiązań w tej serii rozgrywek.
Bramkarz
Klasycznie nie patrzymy na nazwiska tylko szukamy czystych kont. Arsenal i Manchester United to jedyne dwie drużyny które spełniają oba kryteria- łatwy przeciwnik i mecz u siebie. Tylko jedną katergorie spełnia City i Spurs – łatwy przeciwnik, ale jednak na wyjeździe co może sprawić problem. Są to jednak opcje premium – pewne, ale drogie. W tej kolejce radzimy odpuścić mecz Liverpoolu z Chelsea który będzie bardzo nieprzewidywalny. W pozostałych 5 spotkaniach tej kolejki naprawdę ciężko wyznaczyć faworyta. Niespodziankę może sprawić Burlney które jest niesamowicie mocne u siebie. Heaton to absolutne odkrycie tego sezonu – najwięcej udanych interwencji do tej pory. Reszta spotkań będzie bardzo wyrównana i zacięta, co dla bramkarzy oznacza dużą ilość interwencji a dla nas dodatkowe punkty.

Obrońcy
O czystych kontach już wspominaliśmy i sytuacja jest analogiczna. Skupmy się na kontuzjach i możliwych tańszych zastępstwach. 23 kolejke opuści Verthrogen i Clyne co oznacza miejsce w składzie dla Klavana i być może Daviesa. Moim typem na tą kolejkę jest Scott Dann – w obu meczach które zagrał przeciwko Bournemouth strzelił bramkę. Jeszcze lepiej prezentuje się statystyka Brunta z WBA – w 3 ostatnich meczach przeciwko Boro strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. Analizując statystyki okazuję się, że świetną obronę na Southampton- przeciwko nim przeciwnicy oddają najmniej strzałów. Nasz wybór to Yoshida który wskoczył do pierwszego składu.
Pomocnicy
Sanchez to kandydat do składu a także na kapitana. Przemawia za nim dosłownie wszystko terminarz, mecz i statystyki. Tak się składa że Gomes traci najwięcej bramek z ekipą Kanonierów a Sanchez strzela im regularnie od trzech spotkań. Warto stawiać na pomocników United, naprawdę na któregokolwiek. Hull bez Snodgrassa, z kontuzjami to jeszcze słabsza drużyna. Czas jednak poszukać różnic i oszczędności – tu polecamy Allena który w tym sezonie jest zawodnikiem na najwyższym poziomie a cena nadal jest okazyjna. Ostatnia kolejka to świetny występ Ward-Prowse i Rodrigueza z Southampton, ich następny rywal także nie jest zbyt wymagający. Warto wspomnieć także, że w 23 kolejce zagra Firmino którego rozprawa sądowa została przełożona, może paradoksalnie pokaże się z dobrej strony.
Napastnicy
Logiczne, że powinniśmy zacząć od Ibry czy Giroud, ale nie tym razem. Peter Crouch jest bardzo blisko przejścia do historii, brakuje mu jednej bramki do magicznej bariery 100 bramek i myślę że zdobędzie ją już teraz. Reszta propozycji będzie taka jak co tydzień Kane Ibra czy Costa. Bez formy nadal jest Aguero i mimo że WHU to jego ulubiony rywal radzę go unikać. Paradoksalnie ulubionym rywalem Carolla jest właśnie City. W alternatywnym świecie Caroll byłby oczywistym wyborem. Przejdźmy do różnic, nasz kandydat na tą kolejkę to Gray o którym niektórzy nieco zapomnieli. Leicester ma fatalną serię na wyjazdach. Nadal upieram ysię także, że Rondon za niedługo odpali i przyniesie nam dużo punktów.
Kapitan:
Zero kalkulacji Ibra lub Sanchez. Obawiam się, że potrzebny będzie rzut monetą bo nie mam nic co przemawiało by za jednym z nich.

Dodaj komentarz