27 kolejka premier league – analiza dfs

Sezon wchodzi w decydującą fazę, a do końca pozostało zdecydowanie mniej niż połowa kolejek. Przed nami kolejny emocjonujący weekend, Premier League zagra w tym sezonie po raz 27, a wraz z nim zmagania rozpoczną się w Daily Fantasy Sports. Skupmy się na analize najbliższych spotkań pod kątem turniejów DFS.

Bramkarz

Idealnym kandydatem w tej kolejce jest De Gea – jako jedyny z czołowych bramkarzy zagra u siebie z drużyną dołu tabeli. W tej kolejce odpuśćmy kandydaturę Courtoisa czy Llorisa, są zdecydowanie lepsi i tańsi kandydaci. Do łask powraca Manchester City i w meczu z Sunderlandem są faworytami. Moim zdaniem warto postawić na Schmeichela – Leicester złapało zwyżkę formy i kilka najbliższych kolejek będzie należeć do nich. Szukając oszczędności spójrzmy na kandydaturę Fabiańskiego (Swensea)oraz Forstera(WBA).

Jak zawsze polecam unikać nieprzewidywalne mecze na szczycie. Starcie Kanonierów z Liverpoolem nie ma jednoznacznego kandydata.

Obrońca

Mój absolutny pewniak do składu na tą kolejkę to Brunt – łatwe spotkanie i bardzo ofensywne ustawienie na boisku. Naturalne w tej kolejce wydaje się miejsce dla obrońcy United oraz w moim odczuciu Leicester. Warto też odświeżyć pamięć i przypomnieć sobie wysoką formę Holebasa z początku sezonu. W wielkim stylu wrócił PvA, więc czas na zawodnika Watford. W tej kolejce zawodników premium powinniśmy wybierać spośród ekip z Manchesteru. Bournemouth to jeden z ulubionych rywali United – w ostatnich 5 meczach stracili 1 bramkę. Uzupełnieniami składu mogą być naprzykład Amat (Swensea) czy Pieters (Stoke).

Pomocnicy

Mimo ciężkich spotkań nie można zapominać o Alexisie czy Eriksenie. W tej kolejce jednak rozsądne wydaje się odpuszczenie ich zakupu. Kolejny must-have to Siggurdson i nie kierujmy się pozycją Swensea w tabeli. W ostatnim czasie to jeden z najlepszych pomocników ligi. Jeśli zostanie nam nieco pieniędzy w budżecie warto kupić Pogbę lub Mkhitariana, szczególnie w przypadku braku miejsca dla Ibry. Gry z powodu kontuzji nie jest pewny Philips(WBA). Mahrez strzelał bramkę w każdym meczu przeciwko Hull, skoro do formy powrócił Vardy jak i całe Leicsester czas na Algierczyka. Kandydatami z dolnego pułapu cenowego na tą kolejkę są Morrison(WBA) , Fer(Swensea), Capoue(Watford) i jak co tydzień nieprzewidywalny Grosicki(Hull)

Napastnicy

Aguero lub Ibra w tej kolejce muszą znaleźć się w naszych składach i to nie podlega żadnej dyskusji. Skupimy się na bardzo tanich kandydaturach bo w tym tygodniu zamknięcie się w budżecie jest wyjątkowo trudne. Po pierwsze Crouch – dwa mecze, wysoka dyspozycja i śmieszna cena. W dobrej formie strzeleckiej jest WBA,ale sam Rondon chyba się zablokował – czas na przełamanie. Niepewny występu jest Harry Kane po zderzeniu ze słupkiem w meczu ze Stoke. Warto spojrzeć na mecz Watfordu z Southampton. Na przeciwko siebie staną dwie aspirujące gwiazdy Niang i Gabbaldini. Alternatywą może być Llorente (Swensea) oraz nieprzewidywalny Gray (Burlney).

Kapitan:

Ibra lub Aguero to najbezpieczniejsze opcje na ten weekend. Jeśli nasza platforma Daily Fantasy Sports pozwala na wybór kapitana rzuć monetą i postaw na kogoś z tej dwójki.

Dodaj komentarz