29 kolejka premier league – analiza dfs

W ten weekend zostanie rozegrana 29 kolejka Premier League, wraz z nią wielu z Was rozpocznie kolejne zmagania w Daily Fantasy Sports. Jeśli macie już dość angielskiej piłki bardzo dobrze, po tej kolejce czekają nas dwa tygodnie odpoczynku spowodowane przerwą na mecze reprezentacji. Aby te dwa tygodnie przerwy upłynęły w miłej atmosferze postarajmy się o jak najwyższy wynik w tej kolejce. Oto nasza analiza.

 

Bramkarz:

Jeśli chodzi o mecze gigantów Premier League w tej kolejce jest mały problem. Każda drużyna z osobna zagra stosunkowo trudne spotkanie. Najkorzystniej wypada spotkanie The Blues, mimo wyjazdu Stoke nie powinno sprawić większego problemu. Najlepsza obrona ligi i najlepszy bramkarz – Cortouis może znaleźć się w naszych składach. Jeśli istnieję pewniaki takim spotkaniem wydaję się starcie Evertonu z Hull – meczu u siebie, seria zwycięstw i niska pozycja Hull. W tym przypadku także niska cena Roblesa. W tej kolejce będzie zacięta rywalizacja u dołu tabeli. Takie spotkania kończą się niskimi wynikami więc polecam stawiać na goalkepperów gospodarzy czyli: Boruc (Bournemouth), Pickford (Sunderland) oraz Hennesey (Crystal)

Obróncy:

Pewniaki na tą kolejkę to Baines, Alonso i Rose (możliwa absencja Walkera), przynajmniej dwójka z nich powinna się u nas znaleźć. Tu analiza wydaję się zbędna. Jak zawsze skupimy się na obrońcach z zapędami ofensywnymi. Crystal Palace i Watford, czyli kolejno Van Aanholt i Holebas. Tak się składa, że w tej kolejce zagrają przeciwko sobie i jestem pewien, że jeden z nich zanotuje fantastyczny występ. Szukając oszczędności warto postawić na najtańszego z obrońców Bournemouth lub Leicester.

Pomocnicy:

Temu zawodnikowi poświęcę więcej miejsca. Kto zastąpi Harego Kane’a? Mimo, że naturalnym zmiennikiem Anglika jest Janseen, trener Pochetino postawi na Sona na pozycji numer 9. Pomocnik grający jako napastnik to skarb w naszych składach. Jak co tydzień groźny będzie Harazd (lekko poobijany mimo to zagra) oraz Sanchez. Tydzień temu świetny występ zaliczył Mirallas i jego niska cena+łatwy mecz mocno kuszą. Jak co weekend Siggurdson zawita do naszych składów – Swensea musi zacząć zdobywać punkty a ich gra opiera się głównie na Islandczyku.

Napastnicy

Zlatan zagra w tej kolejce przeciwko rozbitemu Midllesbrough, które zwolniło trenera Karanke. Osłabiony zespół wydaje się łatwym celem. W takich kolejkach nieobecność Lukaku i Costy to duże ryzyko. Jeśli pozwoli budżet najlepiej postawić na całą trójkę. Jeśli jednak, co bardziej prawdopodobne nie wystarczy nam środków czas poszukać oszczędności. Kandydatami ze średniej półki cenowej będzie Defoe i Carrol. Z tej zupełnie hipsterskiej grupy zawodników po najniższych możliwych cenach będzie to Anichebe i Niasse.

 

Kapitan:

Lukaku lub Ibrahimović. To jedna z tych kolejek gdzie może być potrzebny rzut monetą aby wybrać kapitana do swojej drużyny daily fantasy sports.

Dodaj komentarz