30 kolejka premier league – analiza dfs

Po przerwie na mecze reprezentacji wracamy do rywalizacji w najlepszej lidze świata – Premier League, a wraz z nią rusza kolejna runda zmagań w Daily Fantasy Sports. Co nas czeka w 30 kolejce? Sezon wkracza w decydującą fazę i najważniejsze rozstrzygnięcia będą miały miejsca właśnie teraz. Zapraszamy do naszej analizy w której przedstawimy zawodników których warto mieć w swoich składach w turniejach DFS.

 

Bramkarz:

Celem jak zawsze jest wytypowanie drużyny która nie straci bramki. Jeśli chodzi o topowe drużyny które zagrają u siebie będą to Chelsea i Manchester United. Postawienie na goalkepperów tych drużyn będzie dobrym rozwiązaniem jeśli pozwala nam na to budżet. Szukając tańszych rozwiązań warto zainteresować się spotkaniem Leicester ze Stoke. Pierwsi są zdecydowanie na fali wznoszącej w przeciwieństwie do swoich sobotnich przeciwników. Warto postawić również na Gomesa, który przed własną publicznością zmierzy się z Sunderlandem, który nie strzelił bramki od 4 spotkań. Uważajmy na mecz Spurs, ponieważ Burlney mimo częstych porażek zazwyczaj strzela choć jedną bramkę. Na pewno należy unikać spotkań derbowych Liverpool – Everton oraz spotkania Arsenalu z Manchesterem City. Spotkania te będą bardzo nieprzewidywalne.

 

Obrońcy:

Analiza pod kątem bramkarzy jest aktualna także w przypadku tej pozycji. Skupiajmy się na meczach w których prawdopodobne jest czyste konto. Warto szukać zawodników ofensywnych a w przypadku wyżej wymienionych drużyn będą to Holebas (Watford), Azpilicueta (Chelsea), Fuchs (Leicester) oraz Valencia (Manchester United). Szukając najtańszego możliwego uzupełnienie składu zwróćmy uwagę na defensorów Hull (np. Robertson), a także Southampton(Yoshida).

 

Pomocnicy:

Największa gwiazda poprzedniego sezonu Mahrez powróciła w wielkim stylu. Mecz w tej kolejce ma stosunkowo łatwy. Kandydat do naszego dfs składu, a także na kapitana. Mecz niepokonanej Chelsea w tej kolejce nie będzie zbyt wymagający. Warto się zastanowić nad podwojeniem pomocników The Blues. Warto postawić na pomocników Spurs, którzy pod nieobecność Kane’a muszą zająć się strzelaniem bramek, a szczególnie na Sona który gra na ataku. Jak co tydzień uważam, że warto postawić na Siggurdsona, którego Swensea musi zacząć zdobywać punkty. Tańsze propozycje na tą kolejkę to Redmond (Southampton), Lanznini (WHU), Fer (Swensea) oraz King (Bournemouth).

 

Napastnicy:

Must-have na tą kolejkę to tylko Costa. Kto obok niego? Do formy podobnie jak Mahrez wrócił Vardy. W wysokiej formie jest Gabbaldini, który z powodu drobnego urazu nie grał w meczach reprezentacji więc będzie wypoczęty i głodny gry. W tej kolejce wybór napastnika wyjątkowo jest trudny. Nieco bardziej odważnymi decyzjami będzie kupno Denneya lub Nianga (Watford) lub Lukaku, który pokazał już, że przeciwnik i trudny teren nie jest dla niego problelem. Po kapitalnym początku sezonu nieco zatrzymał się Defoe, możliwe że przypomni o sobie w tej kolejce.

 

Kapitan:

Wielu kandydatów w tej kolejce nie ma. Najrozsądniejsze będzie postawienie na Mahreza lub Hazarda/Coste.

Dodaj komentarz