31 kolejka premier league – analiza dfs

Kolejna seria zmagań w Daily Fantasy Sporst przed nami. Tym razem angielska Premier League zagra w środku tygodnia. Kolejka numer 31 więc sezon zbliża się do końca. Idealna okazja na przełamanie złej passy lub podtrzymanie szczęścia w rywalizacji DFS. Co nas czeka tym razem? Jak zawsze wybrałem kilka spotkań godnych naszej uwagi i kilku zawodników nad którymi warto się zastanowić.

Bramkarz:

Biorąc pod uwagę trzy warunki – drużyna z topu w wysokiej formie, łatwy przeciwnik i mecz u siebie możemy wybrać dwa spotkania i będą to Leicester-Sunderland i Liverpool-Bournemouth. Opcje co najmniej ciekawe, cena Schmeichela i Mignolet to średnia półka cenowa. Jeśli chodzi o górny pułap cenowy w tej kolejce nie ma nikogo godnego uwagi. Ostatnia półka – najtańsi z możliwych. Myślę, że ryzyko może się opłacić w przypadku postawienia na bramkarzy Hull i Burlney.

Obrońcy

Każdy zawodników powyższych drużyn będzie dobrym wyborem. W przypadku Leicester tani Simpson, który w ostatniej kolejce zaliczył asystę. Z Liverpoolu najtańszy jest Klavan. Zawodnikami którzy będą dobrymi uzupełnieniami są Yoshida (Southampton) i Robertson (Hull). Jeśli chodzi o zawodników premium warto postawić jak zawsze na Walkera i być może Bellerina, który wraca do dobrej dyspozycji. Mecz u siebie zagra Watford, a to oznacza sytuacje dla wysoko ustawionego Holebasa.

Pomocnicy:

O Sanchezie czy Hazardzie nie trzeba wspominać, zawodnicy tej klasy nie podlegają żadnym regułom i w każdej kolejce mogą zaliczyć wspaniały występ. Must-have na tą kolejkę to pomocnik Liverpoolu – w formie są Mane i Coutinho. Ze średniej półki cenowej zastanówmy się nad Mahrezem – łatwy mecz i przebłyski formy oraz kimś z dwójki Alii/Son. Jeśli chodzi o niszowych zawodników ciekawe wydają się kandydatury Redmonda (Southampton) i Grosickiego (Hull), który w ostatniej kolejce zapewnił tygrysom trzy punkty wchodząc z ławki.

Napastnicy:

Vardy kandydat nawet na kapitana. Trzeba łapać okazję póki jest w wysokiej formie. On zawsze strzelał seriami i na pewno podtrzyma to przeciwko Sunderlandowi. Jak co weekend należy obawiać się Ibry. Ciężkie mecze rozegrają Costa,Lukaku, Aguero oraz Defoe, co oznacza, że wybór napastnika będzie ograniczony. Przy takim układzie warto zainteresować się Gabbaldinim, Denneyem lub Hernandezem. Do składu i formy powraca także Origi.

Kapitan:

Jeśli nasza platforma DFS pozwala na wybór kapitana zastanówmy się pomiędzy Mane i Vardym. Bezpieczniejszą opcją będzie zawodnik Liverpoolu, Vardy to opcja dla odważnych.

Dodaj komentarz