33 kolejka premier league – analiza dfs

Przed nami 33 kolejka angielskiej Premier League. Sezon zbliża się do końca, pozostało już tylko 6 kolejek. Przed nami kolejne ciekawe mecze i trudne wybory w rywalizacji Daily Fantasy Sports. Przeanalizujemy które mecze wypadają najkorzystniej pod kątem DFS. Zastanowimy się jakich zawodników warto kupić w tym tygodniu.

Bramkarz:

Od niego wszystko się zaczyna więc ten wybór jest arcyważny. Na papierze świetnie prezentują się dwa mecze i dwie kandydatury. U siebie Lloris zagra przeciwko Bournemouth, a Robles przeciwko Burlney. Szczególnie ta druga kandydatura jest bardzo kusząca ze względu na niską cenę. Drużyny z dołu tabeli zagrają dość łatwe spotkania u siebie. Ich przeciwnicy nie strzelają dużo goli więc warto na nich postawić biorąc pod uwagę niską cenę. Gomes zagra u siebie przeciwko Swensea, Grant przeciwko Hull, a Pickford przeciwko WHU. W każdym z tych meczy czyste konto jest bardzo prawdopodobne.

Obrońcy:

Defensorzy wszystkich wymienionych drużyn będą świetnymi kandydatami. Warto jednak postawić na tych którzy są w najlepszej dyspozycji i mają walory ofensywne. Oto moi kandydaci z poszczególnych drużyn: Walker (Spurs), Baines (Everton), Holebas (Watford), Pieters (Stoke) oraz Van Aanholt (Sunderland). Wyżej wymienieni kandydaci są z różnych półek cenowych i dają nam różne rozwiązania w zależności od budżetu. Perełka za niską cenę jest Pennington z Evertonu, który wskoczył do pierwszego składu pod nieobecność Colemana.

 

Pomocnicy:

Największa gwiazda poprzedniej kolejki znów zagra łatwe spotkanie. Son w poprzedniej kolejce rozbił bank i znajdzie się teraz w każdym składzie. Jest to kandydat nawet na kapitana. Mecz z Bournemoth wydaję się łatwy więc warto podwoić pomoc Spurs i dodatkowo postawić na Eriksena lub Alliego. Ciężkie wyjazdowe spotkania rozegrają Arsenal, Liverpool oraz City. Nad obecnością graczy tych drużyn w naszych składach zastanówmy się dwa razy. Hit kolejki także rządzi się swoimi prawami. W starciu z United faworytem jest Chelsea więc warto mieć w składzie Hazarda. W tej kolejce warto również mieć w swoim składzie Barkleya (Everton) oraz Zahe (Crystal), który znajduję się w świetnej dyspozycji.

Napastnicy:

Jedynym pewniakiem z wyższej półki cenowej jest Lukaku, forma i łatwe spotkanie u siebie. Ibra zagra przeciwko Coscie – czyli dwóch najlepszych napastników w bezpośrednim pojedynku. Ciężko postawić na któregoś z nich więc może warto mieć obu? Łatwe spotkanie rozegra Sunderland więc warto ponownie postawić na Defoe, podobnie w przypadku Watford i Denneya (ewentualnie Nianga). Dobrze gra Leicester ,a co za tym idzie Vardy.

W tej kolejce nie ma wielu ciekawych kandydatów na tą pozycję więc warto rozważyć zagranie 2 napastnikami.

Kapitan:

Rozum mówi Son ale przeczucie Defoe. Zazwyczaj doświadczony Anglik jeśli już strzela to co najmniej dwie bramki.

Dodaj komentarz