37 kolejka premier league – analiza dfs

Dwie kolejki do końca i sezon 2016/2017 dobiegnie końca. Końcówka sezonu to zawsze ogromne emocje a w Premier League walka o wyższe miejsce toczy się do samego końca. 10 emocjonujących spotkań przed nami a równie emocjonujące będą zmagania w Daily Fantasy Sports. Przed wami analiza poszczególnych spotkań pod kątem rywalizacji DFS.

Bramkarz:

Jak co tydzień w poszukiwaniu najlepszej obrony i czystego konta. Tym razem próżno szukać pewniaków. Większość drużyn z Top 6 zagra ciężki mecz lub gra na wyjeździe. Atrakcyjnie wygląda spotkanie Evertonu i cena Roblesa, The Toffies u siebie zagra z Watford. Dużo bezpośrednich spotkań zagrają drużyny z dolnej części tabeli. Oznacza to szanse na ciekawego bramkarza w niskiej cenie. Warto przeanalizować szansę Boruca (Bournemouth), Valdesa (Middlesbrough), Pickforda (Sunderland) oraz Henneseya (Crystal). Co ich łączy? Cała czwórka zagra u siebie, każda z drużyn potrzebuje punktów, a przeciwnicy na pewno do ogrania.

Obrońcy:

Uważajmy na ewentualne rotacje w składzie Chelsea. Ich mecz wydaje się korzystny lecz prawdopodobne jest, że w końcu stracą bramkę. Układ meczy pozwala nam na znalezienie ciekawych defensorów w najniższej z możliwych cen. Nyom, Chambers czy Smith. Ofensywnie grający zawodnicy, a w takich wyrównanych spotkaniach może paść dużo goli. Spurs u siebie jest piekielnie trudne do pokonania, dodatkowo zmęczony Manchester po spotkaniu w LE. Warto postawić na Walkera jeśli chodzi o obrońców klasy premium. Jeśli chodzi o obrońców Evertonu warto podwoić ich obronę lub postawić na najdroższego Bainesa. W pierwszym składzie nadal gra tani Holgate.

Pomocnicy:

W tej części sezonu nad obecnością Hazarda i Sancheza w składzie zastanówmy się dwa razy. Dwa cięzkie wyjazdowe spotkania i wątpliwa forma obu panów. Nieprzewidywalni jak przez cały sezon są pomocnicy Liverpoolu którzy tym razem na wyjeździe podejmą WHU. Jeśli chodzi o Everton lepszym i tańszym wyborem od Barkleya będzie Mirallas. W drużynie Spurs w lepszej formie od Alliego i Sona jest aktualnie Eriksen. Jeśli chodzi o tańszych pomocników mamy kilka ciekawych typów. Objawienie sezonu King czy świetny w ostatnim czasie Brady. Warto patriotycznie postawić też na Grosickiego którego Hull walczy o utrzymanie.

Napastnicy:

Lukaku pewniak do każdego składu, to nie podlega wątpliwości. Do obsadzenia pozostały dwa miejsca. Kandydatury Kane’a, Aguero czy Costy pozosotawię do waszej dyskusji. Każda z tych opcji ma mniejszą lub większą wadę. Mimo klasy tych zawodników przeczucie mówi że to nie to. Poszukajmy więc wśród bardziej niszowych zawodników. Gwiazdy początku sezonu Negredo i Llorente a może objawienie drugiej części Gabbaldini. Mój osobisty typ na tą kolejkę to Benteke. Gdy już strzeli nie poprzestaje na jednej bramce.

Kapitan:

Dla rozsądnych Lukaku dla lubiących ryzyko Benteke lub Baines.

Dodaj komentarz