38 kolejka premier league – analiza dfs

Punkt kulminacyjny sezonu 2016/2017. Było dużo emocji, niezapomnianych spotkań i pięknych bramek, czas na ostatnią odsłonę tegorocznej Premier League. Angielska tradycja, 10 spotkań w jeden dzień o tej samej godzinie. Emocje w zmaganiach Daily Fantasy Sports sięgną zenitu! Przed przystąpieniem do budowania składu na ostatnią kolejkę zastanówmy się o co grają poszczególne drużyny. Dużo zostało już rozstrzygnięte, wiemy kto został mistrzem, wiemy kto spadnie. Zapraszamy do naszej analizy pod kątem DFS:

Bramkarz:

Realna walka toczy się o miejsca 3-5 pomiędzy Manchesterem City, Liverpoolem i Arsenalem. Wszystkie 3 drużyny zagrają u siebie a stosunkowo łatwe mecze mają dwie pierwsze- warto postawić na ich bramkarzy i obrońców. Ostatnia kolejka zatacza koło tego sezonu- mistrz zagra z najsłabszą drużyną Sunderlandem u siebie. Wynik tego spotkania może być tylko jeden. Ciekawa rywalizacja będzie miała miejsce na pozycjach 11-17. Z drużyn znajdujących się na tych pozycjach postawmy na Schmeichela (Leicester), Heatona( Burlney) oraz Adriana(WHU)

Obrońcy:

Sytuacja analogiczna jak z bramkarzem. Szukając dodatkowych punktów za czyste konto postawmy na dowolnych defensorów wyżej wymienionych drużyn. Jak zawsze warto postawić na ofensywnych zawodników i tych którzy są w wysokiej formie. Dużo zamieszania z przodu robią ostatnio Azpilicueta (Chelsea), Bellerin (Arsenal) oraz dużo tańszy Naughton (Swensea). Czyste konto jest również prawdopodobne w spotkaniu Southampton – najtańszy ich defensor to Yoshida.

Pomocnicy:

Hazard i Sanchez absolutni dominatorzy tego sezonu. Ostatnia kolejka, na pewno będą chcieli zakończyć ten sezon z przytupem. W tej kolejce warto postawić na każdego pomocnika klasy premium który był w wysokiej formie w tym sezonie. Jeśli zabraknie nam pieniędzy rozejrzyjmy się za tańszymi opcjami. Ciekawe wydaję się bezpośrednie spotkanie o wyższą lokatę w tabeli pomiędzy Burlney a WHU. Boyd lub Lanzini/Feugholi są ciekawymi opcjami. Inne tanie propozycje to: Rodriguez (Southampton), Drinkwater (Leicester) oraz Fer (Swensea)

Napastnicy:

Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasz zmysł do dobrych wyborów. Nie postawienie na Costę w takim meczu byłoby ogromnym ryzykiem. Dość łatwe i ważne mecze rozegra Lukaku i Aguero. Najważniejsza sprawa walka o prestiż i koronę króla strzelców. 24 24 i 23 to liczby tego sezonu Kane’a Lukaku i Aguero. Walka będzie się toczyć do samego końca więc warto mieć w składzie wszystkich. Jeśli ograniczy nas budżet warto postawić na Llorente (Swensea), Gabbaldiniego (Southampton) lub Carolla (WHU)

Kapitan:

Ktoś z trójki walczącej o koronę króla strzelców lub Hazard. Inne opcje po prostu nie wchodzą w grę.

Dodaj komentarz