5 porad dla początkujących graczy Daily Fanasy Sports

1. Wybierz platformę z darmowymi turniejami.

Niektóre serwisy oferują darmowe turnieje gdzie można wygrać realne pieniądze. Każdy początkujący oraz niedoświadczony gracz powinien zacząć przygodę z daily fantasy sports od tego rodzaju turniejów. Gdy już wygrasz jakieś pieniądze możesz grać płatne turnieje bez konieczności wpłacania swoich pieniędzy.

2. Wyspecjalizuj się w jednym sporcie, jednej lidze.

Serwisy DFS dają możliwość grania w rożnego rodzaju sporty jak koszykówka, piłka nożna, hokej czy nawet MMA. Ciężko być ekspertem w każdym sporcie więc na początek warto skupić się na jednym sporcie, a jeszcze lepiej na jednej konkretnej lidze np. lidze angielskiej. Więcej zarobisz będąc ekspertem w jednej dziedzinie niż średniakiem w kilku.

2. Bankroll management.

Bardzo ważny czynnik niestety często lekceważony szczególnie przez początkujących graczy chcących jak najszybciej wygrać duże pieniądze. W DFS bardziej popłaca cierpliwość i powolne zwiększanie stawek niż granie turniejów za 50 czy nawet 100% kapitału którym dysponujemy. Na początek zacznij od grania za mały procent kapitału na 1 turniej. Wtedy nawet w razie ewentualnej porażki pozostanie Ci kapitał na kolejne turnieje.

4. Nie sugeruj się nazwiskami

Jeden z bardzo częstych błędów popełnianych na początku przygody z daily fantasy sports. Wielu graczy chce koniecznie włączyć do swojego teamu swoich ulubionych zawodników nie patrząc na cenę danego gracza, formę w danym momencie itp. Staraj się wybierać zawodników, których cena nie jest za wysoka w stosunku do formy którą prezentują, nawet jeśli jest to zawodnik którego nie lubisz to mimo wszystko, gdy jest w dobrej formie i dobrej cenie włącz go do swojego składu.

5. Wybieraj zawodników wykonujących rzuty karne i rzuty wolne.

Jak wiadomo jedną z najbardziej punktowanych rzeczy w Daily Fantasy Sports są bramki. Każdy gracz DFS powinien mieć w swoim składzie przynajmniej jednego zawodnika który wykonuje rzuty karne, oczywiście im więcej tym lepiej ale nie powinniśmy wybierać samych zawodników którzy wykonują rzuty karne ponieważ inne aspekty gry też są punktowane. Bardzo dobrym wyborem są również zawodnicy wykonujący rzuty wolne. W tym przypadku masz dwie możliwości zdobycia punktów. Gdy Twój zawodnik strzeli bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego lub będzie miał asystę na przykład z dośrodkowania.

Dodaj komentarz