5 porad dla średnio-zaawansowanych graczy Daily Fantasy Sports

1. Wyspecjalizuj się w jednym rodzaju turniejów.

Serwisy Daily Fantasy Sports oferują różnego rodzaju turnieje. Do wyboru mamy standardowe turnieje (GPP – guaranted prize pool) gdzie płatne jest ok 10% miejsc, 50/50 tutaj płatna jest połowa miejsc, każdy zawodnik który zajął miejsce płatne otrzymuje podwójne wpisowe, turnieje Winner Take All gdzie tylko zwycięzca turnieju otrzymuje nagrodę, reszta graczy odchodzi z niczym. Poza tym turnieje podzielone są ze względu na ilość graczy biorących w nich udział. Począwszy od turniejów heads up gdzie mierzymy się tylko z jednym przeciwnikiem, przez 10 osobowe turnieje, aż po turnieje gdzie gra kilka tysięcy graczy. W każdym turnieju sprawdzi się inna strategia oraz inni zawodnicy.

2. Bądź na bieżąco z kontuzjami.

Bardzo częsty błąd popełniany nie tylko przez początkujących ale także przez zaawansowanych graczy, a mianowicie wystawianie graczy którzy są kontuzjowani. Jak wiadomo w Daily Fantasy Sports zawodnicy otrzymują punty za sam udział w meczu więc nie wolno sobie pozwalać na wybieranie zawodników którzy nie wystąpią w danym meczu. Warto przed każdym wyborem zawodnika sprawdzić czy dany gracz nie jest przypadkiem kontuzjowany. Bardzo pomocne w tym będą różnego rodzaju serwisy gdzie możesz sprawdzić listę graczy kontuzjowanych na przykład injuriesandsuspensions.com, efias.com, whoout.com i wiele innych.

daily fantasy sports strategie3. Poszukaj ofensywnych obrońców.

W DFS football bramki są bardzo dobrze punktowane, a szczególnie bramki strzelane przez obrońców. Z tego powodu warto wybierać bocznych obrońców którzy graja ofensywnie i często znajdują się pod bramką przeciwnika stwarzając zagrożenie. Do swojego składu powinieneś włączać również wysokich środkowych obrońców którzy często wchodzą w pole karne przeciwnika przy stałych fragmentach gry jak rzuty rożne czy rzuty wolne.

4. Oglądaj mecze pod kątem Daily Fantasy Sports.

Wielu z Was ogląda dużo meczów w telewizji. Będąc graczem DFS warto zacząć oglądać mecze pod kątem strategii, którą możesz później wykorzystać w różnego rodzaju turniejach. Warto zwracać uwagę na każdy aspekt który występuje w grach DFS. Zaczynając od obserwacji poszczególnych zawodników (czy wykonują rzuty wolne, rożne, jak są ustawienie na boisku, czy są agresywni itp), aż po obserwację gry całej drużyny (czy grają defensywnie, ofensywnie, czy często dopuszczają do sytuacji podbramkowych itp.).

5. Emocje na bok.

Każdy wie, że sportem rządzą emocje jednak kierowanie się emocjami w Daily Fantasy Sports może zaprowadzić nas tylko do porażki. Wybierając zawodników czy zapisując się do turniejów powinieneś zachować chłodny umysł. Zapomnij o uprzedzeniach do danego zawodnika czy drużyny, jeśli nie udało ci się wygrać w turnieju z niskim wpisowym, nie graj następnego za dużo większe pieniądze próbując jak najszybciej odrobić poprzednie niepowodzenia. Tylko spokojna głowa i rozsądna kalkulacja doprowadzą Cię do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Dodaj komentarz