5 porad dla zaawansowanych graczy Daily Fantasy Sports

1. Śledź Twitter i inne social media.

W grze na najwyższym poziomie różnice między graczami stają się coraz mniejsze, dlatego każda, nawet mała informacja może ci dać przewagę nad innymi graczami. Warto być na bieżąco z informacjami na temat klubów, zawodników. Jeśli specjalizujesz się w lidze angielskiej warto dodać wszystkie kluby na Twitterze czy Facebooku. Nawet przeglądając przypadkowo social media możesz wtedy trafić na różne ciekawe informacje na temat klubów czy zawodników, które możesz później wykorzystać przy ustalaniu swojego składu.

2. Uważaj na agresywnych zawodników.

W DFS oprócz punktów dodatnich możemy otrzymać również punkty ujemne między innymi za żółte i czerwone kartki. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na zawodników, którzy graja bardzo agresywnie i często otrzymują upomnienia. Wybór takiego zawodnika może Cię kosztować utratę punktów, a co za tym zajęcie niższego miejsca w turnieju.

3. Sprawdzaj przeciwko komu graja twoi zawodnicy.

Ustalając swój skład warto sprawdzić przeciwko jakiemu zespołowi będą grali twoi obrońcy czy napastnicy. Wybierając napastników szukaj przeciwnika któremu łatwo będzie strzelać gole, obrońcy powinni grać przeciwko drużynie która gra defensywnie i strzela mało goli. To samo dotyczy się wyboru bramkarza.

4. Analizuj swoich przeciwników.

Bardzo dobrym sposobem na poprawę swoich umiejętności w DFS jest analizowanie gry twoich przeciwników. Jeśli widzisz, że jakiś gracz z którym często rywalizujesz w turniejach zajmuje lepsze miejsca od Ciebie warto przyjrzeć się jego grze, przeanalizować jego strategie, dowiedzieć się w jaki sposób wybiera swoich zawodników.
Dzięki temu poznasz nowe strategie,wyeliminujesz błędy i być może w krótkim czasie zaczniesz zajmować wyższe miejsca w turniejach.

5. Stwórz własną grupę.

Gdy już wyczerpiesz wszystkie pomysły na poprawę swojej gry, gdy już nie będziesz w stanie wymyślać nowych strategii, a mimo wszystko będziesz chciał podnosić swoje umiejętności możesz stworzyć grupę z innymi graczami. Celem takiej grupy będzie wspólna analiza zarówno swojej gry jak i gry przeciwników czy wspólne wymyślanie nowych strategii. W grupie zawsze raźniej!

Dodaj komentarz