Draft Kings zasady

Zasady wybierania zawodników na platformie DraftKings są nieco inne niż na pozostałych platformach. Główną różnicą jest ilość graczy z których składa się nas zespół. Zamiast 11 zawodników jak to jest w większości gier Daily Fantasy Sports Football, nasz team składa się z 8 graczy z przynajmniej trzech klubów. Wybrany skład możemy modyfikować aż do rozpoczecia pierwszego meczu. Budżet jaki mamy do dyspozycji na zakup 8 zawodników wynosi 50 000 dolarów. Nasz zespół musi się składać z 1 bramkarza, 2 obrońców, 2 pomocników, 2 napastników oraz z 1 gracza tzw. utility player. Utility player może być obrońcą, pomocnikiem lub napastnikiem. Wybór należy do nas.

DRAFT KINGS JAK GRAĆ?

Formacje
Jako, że nas zespół składa się tylko z 8 graczy to nie mamy możliwości wyboru ustawienia w jakim chcemy rywalizować.
Punktacja
Punktacja na platformie DraftKings nie jest bardzo skomplikowana. Punkty otrzymujemy za najbardziej popularne zdarzenia które mogą wydarzyć się podczas meczu. Szczegółowe informacje za co otrzymujemy punkty przedstawia poniższa tabelka.

Event Points
Goal 10
Assist 6
Shot 1
Shot on goal 1
Cross 1
Foul drawn 1
Foul conceded -0.5
Tacke won 1
Pass Intercepted (D/M/F) 0.5
Yellow card -1
Red card -3
Penalty kick miss -5
Clean sheet (D) 3
Save (GK) 2
Goal conceded (GK) -2
Save penalty (GK) 3
Win (GK) 5
Clean sheet (GK) 5

Wynik końcowy
Po rozegraniu wszystkich meczów sumujemy punkty każdego zawodnika i otrzymujemy wynik całego zespołu. Wynik porównujemy z wynikami innych graczy i na tej podstawie otrzymujemy kolejność w turnieju.