Fantasy liga vs daily fantasy sports

Coraz częściej pojawiają się pytania jakie są różnice między długoterminowymi a krótkoterminowymi grami fantasy sports. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć różnice i cechy wspólne tych rozgrywek.

Czas rozgrywki

Jedną z głównych różnic jest czas trwania rozgrywki. W długoterminowych ligach typu Fantasyliga, Wygraj Ligę, Ustaw Ligę, Fantasy Premier League czy Fantasy NBA aby wyłonić zwycięzców musimy czekać do zakończenia sezonu lub jednej rundy co z reguły trwa kilka miesięcy.
W przypadku krótkoterminowych gier daily fantasy sports zwycięzcę poznajemy zazwyczaj od razu po zakończeniu ostatniego meczu z danej kolejki. Są również turnieje jedno meczowe, w których wyniki są ogłaszane od razu po zakończeniu spotkania.

Wpisowe

Udział w grach takich jak Fantasyliga, Fantasy Premier League, Wygraj Ligę czy Fantasy NBA jest darmowy. Wystarczy zbudować swój zespół i zapisać się do danej ligi.
W Daily Fantasy Sports możemy wziąć udział w turniejach darmowych jednak zdecydowana większość turniejów jest płatna i aby wystartować w takim turnieju należy wnieść wpisowe. Wysokość wpisowego jest bardzo zróżnicowana. Mamy turnieje z wpisowym zaczynającym się od 0,1$ poprzez turnieje z wpisowymi 1$, 5$, 50$, a nawet możemy znaleźć turnieje gdzie aby zagrać musimy zapłacić 1000$. Tylko od Nas zależy ile chcemy przeznaczyć na wpisowe do turnieju. Suma pieniędzy zapłaconych przez uczestników idzie do puli turnieju, która potem jest dzielona pośród najlepszych graczy.

Nagrody

W długoterminowych turniejach fantasy sports, mimo że turnieje trwają bardzo długo i na wyniki musimy czekać do końca sezonu nagrody są często symboliczne.
W turniejach dfs swoją nagrodę możemy odebrać po zakończenia ostatniego meczu z danego turnieju. Jako, że turnieje daily fantay sports trwają w większości przypadków 1-2 dni to naszą nagrodę odbieramy bardzo szybko. Wysokość nagród zależy od wysokości wpisowego oraz od ilości uczestników. Zdarzają się turnieje gdzie do wygrania jest nawet 1 milion dolarów, a wpisowe do takiego turnieju wynosi zaledwie kilkadziesiąt dolarów.

Ilość uczestników

W grach fantasy sports zazwyczaj turnieje są na bardzo dużą ilość osób, nawet na kilkaset tysięcy.
W grach daily fantasy sports mamy do wyboru różnego rodzaju turnieje, począwszy od turniejów heads-up gdzie mierzymy się tylko z jednym przeciwnikiem, po turnieje kilkudziesięcioosobowe, aż po turnieje na kilka tysięcy osób. Wybór należy do nas jaki turniej wybierzemy.

Budowanie zespołu

Zarówno w Daily Fantasy Sports jak i w Fantasy Sports zasady budowania zespołów są bardzo podobne. Jednak każda platforma i liga ma swoje reguły odnośnie wysokości budżetu i ilości zawodników których należy wybrać.

Punktacja

Podobnie jak budowanie zespołu, tak również punktacja jest bardzo podobna w obu rodzaju gier. Punkty zdobywamy w oparciu o prawdziwe wyniki zawodników w prawdziwych meczach.

Dodaj komentarz