Rodzaje turniejów Daily Fantasy Sports

Platformy Daily Fantasy Sports oferują wiele rodzajów turniejów w które możemy grać. Różnią się one ilością graczy, od turniejów heads up gdzie rywalizujemy z 1 przeciwnikiem aż po turnieje gdzie gra kilka tysięcy osób, wysokością wpisowego zaczynając od darmowych turniejów (tzw. Freerolli), poprzez turnieje gdzie wpisowe wynosi 1$, 10$, a kończąc na turniejach gdzie aby zagrać musimy uiścić wpisowe w wysokości nawet 1000$. Poza tym turnieje mogą różnić się zasadami. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje turniejów DFS w jakie możemy rywalizować.

Freeroll

Freeroll – są to darmowe turnieje w których do wygrania są prawdziwe pieniądze. Tego typu turnieje są bardzo dobre szczególnie dla graczy początkujących, którzy dopiero nabierają doświadczenia. Główną zaletą takich turniejów jest możliwość grania w Daily Fantasy Sports bez składania depozytu, wystarczy się zarejestrować i już możemy zacząć swoja przygodę z DFS.

GPP (Guaranted prize pool)

Każdy turniej GPP ma określoną i gwarantowaną przez organizatora pulę nagród, niezależnie ile osób zagra w turnieju. W przypadku gdy suma wpisowych do turnieju będzie mniejsza niż pula gwarantowana to organizator dopłaca brakującą kwotę. W turniejach GPP płatnych jest z reguły ok 10% miejsc.

50/50 (Double-up)

Są to turnieje w których miejsca płatne zajmuje dokładnie połowa graczy, a każdy uczestnik który zajął miejsce płatne otrzymuje podwojone wpisowe. Jeśli chodzi o liczbę uczestników takich turniejów to może być zarówno 10 osób gdzie 5 osób wygrywa a 5 odchodzi z niczym, aż nawet do kilku tysięcy. Ze względu na dużą ilość miejsc płatnych turnieje te charakteryzują się niską wariancją.

Head to Head (Heads Up)

To turnieje w których mierzymy się tylko z jednym przeciwnikiem. Takie turniej mogą być bardzo profitowe jeśli jako przeciwników będziemy wybierać słabszych graczy.

Winner Takes All

Jak sama nazwa mówi, są to turnieje gdzie wygrywa tylko zwycięzca turnieju, reszta graczy odchodzi z niczym. Plusem takich turniejów jest nagroda, jak wygramy to wygramy dużo. Niestety okupione jest to dużą wariancją.

Satellites (Qualifiers)

Satellites– tzw. satelitki czyli turnieje, gdzie nagrodą jest bilet to turnieju z wyższym wpisowym. Każdy chciałby grać w turniejach z dużym wpisowym gdzie do wygrania są duże pieniądze ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Wpisowe do turniejów Daily Fantasy Sports sięgają nawet 1000$. Dzięki turniejom satelitarnym możemy wygrać bilet do takiego turnieju ryzykując dużo mniej, czasem nawet tylko 1$. Turnieje satelitarne mogą być rozgrywane w różnych formułach (GPP, Winer Take All etc.).

Turnieje prywatne

Serwisy DFS pozwalają na organizowanie turniejów w których sami decydujemy z kim chcemy zagrać. W takich turniejach możemy ustalić wpisowe, wybrać sport czy ligę w którą chcemy zagrać i oczywiście możemy zdecydować kogo zaprosimy do naszego turnieju.

Jak widać platformy Daily Fantasy Sports organizują wiele różnego rodzaju turniejów DFS i każdy bez problemów znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz