Jak wybrać bramkarza w daily fantasy sports?

Dobry plan jest równie ważny co intuicja podczas budowania składu w Daily Fantasy Sports. W tej serii artykułów przedstawimy wam kilka rad dotyczących wyboru zawodników na poszczególne pozycje. Będą to dość uniwersalne wskazówki i powinny wam pomóc niezależnie od tego w jakiej lidze się specjalizujecie i jaką platformę DFS wybraliście. Ten artykuł będzie dotyczył wyboru bramkarza.

Oto kilka wskazówek czym powinniśmy się kierować aby wybrać jak najlepiej:

1. Mecze u siebie

Tak wynika ze statystyk i tak wyniki ze zdrowego rozsądku. Mecz u siebie to dodatkowy atut. Drużyny są bardziej zmotywowane przed własną publicznością i grają lepiej. Często właśnie w takich spotkaniach słabsze drużyny zdobywają ważne punkty i możemy wybrać odważniejszą opcje na bramkę. Mecze wyjazdowe zawsze bywają ciężkie. Chwila dekoncentracji i najlepsze drużny często tracą bramki i wyjazdowe spotkania często kończą się wynikami 1:3 czy 1:4. Stracone czyste konto to w przypadku bramkarza największa dla nas tragedia. W zależności od platformy DFS za czyste konto dostajemy od 4 do 6 punktów.

2.Statystyki

Najprostsza z nich to liczba straconych bramek. Możemy brnąć dalej i analizować poszczególne drużyny pod kątek wyjazdów czy przeciwnika a także obecnej formy. W internecie można znaleźć mnóstwo przydatnych stron, ale nie potrzebujemy wiele. Logiczne, że musimy stawiać na drużyny tracące najmniej bramek i mające najsolidniejszą obronę

3.Linia defensywy

Rozpatruj potencjalnego kandydata na bramkę przez pryzmat całej linii obrony a nawet całej drużyny. Najlepszy bramkarz świata nie wiele wskóra z przeciętną obroną. Zwróć uwagę na kontuzje. Nowy zawodnik w składzie zaniża pewność obrony, ciężej wtedy o odpowiednie zgranie. Obrona musi być zgranym kolektywem i ważna jest odpowiednia współpraca. Nie kieruj się znanymi nazwiskami bramkarzy i ich popularnością lecz popatrz na zespół bardziej ogólnie.

4.Budżet

Różnica między najtańszym grającym bramkarzem, a najdroższym to około 2% naszego całkowitego budżetu. W zależności od terminarza, obecnej formy i wielu innych czynników bramkarz beniaminka grającego o utrzymanie może być lepszym wyborem niż znany bramkarz czołowego klubu. Kolejny dowód na to żeby nie zwracać uwagi na nazwiska. Sposobem na zaoszczędzenie może być wybór bramkarza rezerwowego, który wskoczył do składu z powodu kontuzji.

5.Unikaj ciężkich meczy

Co mam na myśli? Mecze derbowe czy spotkania zaraz po pucharach bywają nieprzewidywalne. Bardzo zacięte mecze dwóch drużyn na podobnym poziomie bywają zaskakujące w kontekście możliwych czystych kont. Po drugiej stronie medalu są jednak dodatkowe punkty za sejvy i bonusy w takich spotkaniach. Jeśli lubimy ryzyko to opcja dla nas. Dodatkowo dochodzą punkty za obronione karne więc warto przeanalizować statystykę dotyczącą jedenastek.

6.Forma

Bramkarz w wysokiej formie potrafi wygrać mecz sam. Passa czystych kont potrafi ciągnąć się nawet przez 5 spotkań i więcej. Bramkarze często mają lepsze i gorsze okresy a ich forma jest stosunkowo niestabilna. Jeśli nie zawiedzie nas intuicja możemy trafić na idealnego bramkarza który przyniesie nam sporo punktów w danym okresie.

7.Intuicja

W praktyce wytypowanie czystych kont i dobrych występów bramkarzy jest niemożliwe. Nie oznacza to, że powyższe rady są bezużyteczne. Stosowanie się do nich zwiększa szanse, że nasz wybór będzie dobry i nasza drużyna zajmie wysokie miejsce w turnieju daily fantays sports. Pamiętajmy też żeby nigdy nie kierować się sympatiami do klubów podczas wybierania składu.

 

Dodaj komentarz