Jak wybrać obrońców w Daily Fantasy Sports?

Wymarzony obrońca to taki który zachowa czyste konto dorzuci bramkę i asystę, a przy okazji nie kosztuje majątku. Tylko gdzie takich szukać i czy to w ogóle możliwe? Lecimy dalej z serią naszych artykułów dotyczących budowania składu w Daily Fantasy Sports. Dziś skupimy się na linii obrony.

1. Taktyka
Platformy DFS oferują nam różne warianty gry w obronie. Trójka, czwórka czy może piątka obrońców? Zdecydowanie trójka, to nie podlega najmniejszej dyskusji. Wszelkie kombinacje w linii obrony to szukanie problemów. Wystarczy popatrzeć na nasze poprzednie zmagania w grach Fantasy Sport. Prawie zawsze nasz najlepszy zawodnik to pomocnik lub napastnik. Graj jak najmniejszą możliwą ilością obrońców. Wybór trójki bywa problematyczny, a co dopiero piątki. Kontynuując wątek taktyczny weźmy pod uwagę wybór kapitana (jeśli oczywiście pozwala nam na to platforma daily fantasy sports). Nie utrudniajmy sobie życia i nie kombinujmy zbytnio. W 99% wybór kapitana obrońcy będzie błędem. Wydaje mi się że zawsze będzie lepsza opcja niż defensor. Moja filozofia gry mówi jasno jeśli kapitan to tylko z pomocy lub ataku.
2.Zaplanuj budżet
Budżet w grach fantasy zawsze jest mocno ograniczony. Nie wiem co jest większym błędem zbyt droga pomoc czy zbyt tania. Linia obrony musi być zbalansowana i nie możemy sobie pozwolić na duże wydatki. Obrońcy klasy premium to zawsze duży koszt i powinniśmy poszukać czasami tańszych alternatyw.
3. Szukaj oszczędności
Ale w jaki sposób? Skorzystaj na kontuzjach topowych zawodników. W przypadku urazu do składu wskakuję zawodnik rezerwowy, który z uwagi na swoją pozycję w drużynie jest o wiele tańszy. Pozwala nam to na zakup obrońców drużyn z czołówki za małe pieniądze. Mając ograniczony budżet wybierz tego najtańszego z danej drużyny. Różnice w cenach defensorów jednego teamu mogą wynosić nawet 1.5 mln. Jeśli szukamy oszczędności wybierzmy tego najtańszego. Ceny ustalane są na podstawie wielu czynników i nie zawsze droższy oznacza lepszy. Nie bój się stawiać na słabsze drużyny i ich zawodników. Ich ceny są zazwyczaj bardzo niskie i taki obrońca może być świetnym uzupełnieniem naszego składu
4. Przeanalizuj statystyki
I nie mówimy tu o dogłębnym prześwietlaniu poszczególnych zawodników. Wybierając defensorów priorytetem jest czyste konto. Sprawdź które drużyny tracą najmniej bramek, przeanalizuj ich terminarz i już wiesz kogo szukać. Drugim aspektem jest gra ofensywna czyli asysty i bramki. Jest wiele pomocnych stron z statystykami i jeśli będziemy chcieli poświęcić na to chwilę dużo się dowiemy. Zwracaj uwagę na wysoko grających obrońców i to ile szans średnio stwarzają.
5. Szukaj ofensywnych zawodników
Prawdziwym skarbem jest obrońca grający w linii pomocy. Pozycja często bywa błędnie ustalona i w wyniku roszad w trakcie sezonu z obrońcy robi się nam pomocnik. świetną opcją są tak zwani wahadłowi czyli boczni obrońcy w systemie z trójką środkowych obrońców. Grają oni niezwykle wysoko i stwarzają wiele okazji. Kolejna perełka to zawodnicy groźni przy stałych fragmentach gry. Mowa tu o rosłych środkowych obrońcach, którzy zdobywają wiele bramek głową. Wszystko sprowadza się do goli i asyst. Im ofensywniej gra obrońca tym lepiej dla nas.
6. Obrońca strzelający karne
To rzadki przypadek ale znajdziesz co najmniej po dwóch takich zawodników w najsilniejszych ligach świata. Bramka obrońcy jest zazwyczaj punktowana jeszcze wyżej w grach daily fantasy sports. Taki zawodnik to gwarancja punktów co trzy lub cztery kolejki, a przecież do karnych z pewnością dołoży czyste konta
7. Terminarz i mecze u siebie
Tak jak w przypadku wyboru bramkarza mecz u siebie to podstawa. Drużyna grająca przed własną publicznością gra lepiej, traci mniej bramek i zazwyczaj wygrywa. Warto zwracać uwagę na przeciwnika, który mimo niskiej pozycji w tabeli może strzelać dużo bramek i będzie problemem dla naszych obrońców. Analiza terminarza powinna być najważniejsza przy wyborze każdego poszczególnego gracza
8. Forma drużyny i forma zawodnika
Tu trzeba spojrzeć szerzej niż przy wyborze piłkarzy ofensywnych. W formie musi być cała linia defensywna, a nawet cały zespół aby drużyna zachowała czyste konto. Nie możemy zwracać uwagi na indywidualności, musimy patrzeć ogólnie na całą drużynę. Często możemy wybrać tego najtańszego i na papierze najsłabszego obrońce. W końcu w defensywie w przypadku straty gola rozliczana jest cała drużyna, a nie poszczególni zawodnicy.

Dodaj komentarz